درباره ما

سیویتاس

شرکت نشر دیجیتال «شهراندیشان فناور مهام» از شرکت های فعال در حوزه صنایع خلاق می باشد که با هدف افزایش کیفیت در زندگی شهری و کارافرینی در معماری و شهرسازی تاسیس شده است. ما معتقدیم سرنوشت یک شهر به دست مردمانش رقم می خورد پس باید رابطه ای سازنده بین شهر و شهروند برقرار باشد. همچنین بر این باوریم معماری و طراحی شهری، چیزی بیش از ساخت و ساز است و این حوزه نیز همانند هر رشته ی دیگری، پتانسیل فزاینده ای در کارافرینی و خلق ارزش دارد. از اینرو تلاش می کنیم نقش خود را در این راه ایفا کرده و به بهبود کیفیت در زندگی شهری کمک کنیم.

سیویتاس به چه معناست؟

سیویتاس کلمه ای لاتین است که قدمتش به روم باستان بر می گردد اما همچنان در ادبیاتِ شهری و کتاب های انگلیسیِ مرتبط با مباحث شهرسازی از آن استفاده می شود. این کلمه ی به ظاهر کوچک، معنای عظیم و با ارزشی در دل دارد. سیویتاس یعنی جامعه ای از شهروندان که در جهت رسیدن به هدفی واحد و مشترک، به مسئولیت اجتماعی خود عمل می کنند و با هم یک جامعه شهری می سازند. سیویتاس به طور خلاصه یعنی جامعه شهریِ مسئولیت پذیر!

فعالیت های سیویتاس 

ما سناریوهای شهرگردی و بازی های محیطی (Alternate Reality Games) را راهکاری هوشمندانه، برای تعامل خلاق با فضا و ایجاد حس تعلق می دانیم و در مجموعه ی خود به طراحی و آموزش این بازی ها می پردازیم. همچنین برای افزایش سواد شهری اقدام به نگارش و انتشار محتواهای مرتبط با مباحث شهری می کنیم تا رسانه ای همگانی برای آگاهی یافتن از شهر و زندگیِ باکیفیت در آن باشیم.

همچنین آنچه را که در این مسیر آموخته ایم و خود به کار بسته ایم، اعم از الزامات کارافرینی و راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی و استارتاپی، آموزش می دهیم و با علاقمندان به اشتراک می گذاریم.

همراهان ما

تیم سیویتاس

null

نگار سلیمانی

null

سپیده برنا

رئیس هیات مدیره سیویتاس، کارشناسی معماری فارغ التحصیل دانشگاه هنر اسلامی تبریز، کارشناسی ارشد معماری دانشگاه زنجان، گرافیک دیزاینر و طراح وب

عاشق هیجان و خلق کردنم و ترجیح می دم اثرم به جای من حرف بزنه

مدیرعامل سیویتاس، کارشناسی معماری، کارشناسی ارشد طراحی شهری فارغ التحصیل دانشگاه هنر اسلامی تبریز، پژوهشگر و نویسنده

کاری که شروع کنم تا انتها ادامه می دم. بسیار از ماجراجویی و تجربه ی موقعیت های جدید لذت می برم و همیشه از تغییر استقبال می کنم.

برای آشنایی بیشتر می تونین داستان ما رو بخونید 🙂