درباره ما

سیویتاس

شرکت نشر دیجیتال «شهراندیشان فناور مهام» از شرکت های فعال در حوزه صنایع خلاق می باشد که با هدف افزایش کیفیت در زندگی شهری و کارافرینی در معماری و شهرسازی تاسیس شده است. ما معتقدیم سرنوشت یک شهر به دست مردمانش رقم می خورد پس باید رابطه ای سازنده بین شهر و شهروند برقرار باشد. همچنین بر این باوریم معماری و طراحی شهری، چیزی بیش از ساخت و ساز است و این حوزه نیز همانند هر رشته ی دیگری، پتانسیل فزاینده ای در کارافرینی و خلق ارزش دارد. از اینرو تلاش می کنیم نقش خود را در این راه ایفا کرده و به بهبود کیفیت در زندگی شهری کمک کنیم.

سیویتاس به چه معناست؟

سیویتاس کلمه ای لاتین است که قدمتش به روم باستان بر می گردد اما همچنان در ادبیاتِ شهری و کتاب های انگلیسیِ مرتبط با مباحث شهرسازی از آن استفاده می شود. این کلمه ی به ظاهر کوچک، معنای عظیم و با ارزشی در دل دارد. سیویتاس یعنی جامعه ای از شهروندان که در جهت رسیدن به هدفی واحد و مشترک، به مسئولیت اجتماعی خود عمل می کنند و با هم یک جامعه شهری می سازند. سیویتاس به طور خلاصه یعنی جامعه شهریِ مسئولیت پذیر!

فعالیت های سیویتاس 

ما سناریوهای شهرگردی و بازی های محیطی (Alternate Reality Games) را راهکاری هوشمندانه، برای تعامل خلاق با فضا و ایجاد حس تعلق می دانیم و در مجموعه ی خود به طراحی و آموزش این بازی ها می پردازیم. همچنین برای افزایش سواد شهری اقدام به نگارش و انتشار محتواهای مرتبط با مباحث شهری می کنیم تا رسانه ای همگانی برای آگاهی یافتن از شهر و زندگیِ باکیفیت در آن باشیم.

همچنین آنچه را که در این مسیر آموخته ایم و خود به کار بسته ایم، اعم از الزامات کارافرینی و راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی و استارتاپی، آموزش می دهیم و با علاقمندان به اشتراک می گذاریم.

همراهان ما

تیم سیویتاس

سپیده برنا

کوفاندر سیویتاس، کارشناسی معماری فارغ التحصیل دانشگاه هنر اسلامی تبریز، کارشناسی ارشد معماری دانشگاه زنجان، گرافیک دیزاینر و طراح وب

عاشق هیجان و خلق کردنم و ترجیح می دم اثرم به جای من حرف بزنه

نگار سلیمانی

فاندر سیویتاس، کارشناسی معماری، کارشناسی ارشد طراحی شهری فارغ التحصیل دانشگاه هنر اسلامی تبریز، پژوهشگر و نویسنده

کاری که شروع کنم تا انتها ادامه می دم. بسیار از ماجراجویی و تجربه ی موقعیت های جدید لذت می برم و همیشه از تغییر استقبال می کنم.

برای آشنایی بیشتر می تونین داستان ما رو بخونید 🙂