بازی محیطی کشکول

 3000 سال پیش بود که یک پیشگویی آسمانی به نام آشا در مورد سرنوشت انسان بر طوماری نوشته و در فلات ایران پنهان شد. با اینکه کسی از مضمون و مکان دقیق آن آگاه نبود اما احتمال اختفای آن را در کشور ایران و شهر اردبیل که به تعبیری خاستگاه زرتشت بود قویتر می دانستند و این احتمال همان چیزی بود که دکتر ژیواگو را به اردبیل کشاند.

 یوری ژیواگو پزشک روسی ۵۸ ساله ای بود که با اطلاع از این پیشگویی در سال 1320 شمسی که همزمان با جنگ جهانی دوم بود از فرصت ورود ارتش سرخ روسیه به خاک ایران استفاده کرد و وارد اردبیل شد. او می خواست با پیدا کردن آشا از عاقبت جنگ باخبر شود اما به چیزی فراتر از این پیشگویی دست یافت و اطلاعاتی را در یادداشت ها و سفرنامه اش پنهان کرد.

 این یادداشت ها طی 78 سال بین افراد قابل اعتمادی که بایگان نام دارند دست به دست شده و تا به امروز حفاظت شده است و اما اکنون زمانِ سپردن آن ها به بایگان های جدید است. افراد شجاعی که شایستگی نگهداری از پیشگویی آسمانی آشا را داشته باشند و این راه را ادامه بدهند.

اگر پیام من به دستت رسیده است، این احتمال وجود دارد که تو یکی از بایگان های آشا باشی اما تا به این بازی وارد نشوی معلوم نمی شود. یادت باشد که تنها با اتمام بازی و اثبات شایستگی ات می توانی جزو بایگان ها باشی و نشان آن ها را دریافت کنی. من در این بازی همراهت خواهم بود.

 

 

ارادتمند شما، دانوش

بایگانِ ارشدِ آشا

تیزر معرفی بازی محیطی

معرفی شخصیت ها و مفاهیم بازی:

آشا: یک پیشگویی آسمانی در مورد سرنوشت انسان که در اردبیل پنهان شده است.

دکتر یوری ژیواگو: پزشک روسی که برای یافتن آشا و اطلاع از عاقبت جنگ جهانی دوم به همراه ارتش سرخ وارد اردبیل می شود.

دانوش: آخرین نفری که از پیشگویی آسمانی آشا باخبر است و یادداشت ها و اسناد دکتر ژیواگو را در دست دارد.

قوانین بازی:

  1. تیم ها تنها پنج بار مجاز به درخواست راهنمایی از بازیگردان هستند. بعد از پنج بار، هر راهنمایی اضافه معادل اضافه شدن 5 دقیقه به رکورد زمانی آن ها خواهد بود. (در صورت عدم استفاده از راهنمایی ها امتیاز اضافه تعلق نمی گیرد.)
  2. در طول بازی علاوه بر معماهای اجباری، تعدادی معمای اختیاری هم به بازیکنان داده می شود که حل هر کدام معادل کاهش 5 دقیقه از رکورد زمانی آن ها خواهد بود.
  3. در صورت پاسخ اشتباه به معماها (اجباری و اختیاری)، به جز دو بارِ نخست، 5 دقیقه به رکورد زمانی تیم ها اضافه خواهد شد.
  4. هر برگ از سفرنامه، مختص یک فضا است و تغییر لوکیشن با تغییر برگه اتفاق می افتد.
  5. سرچ اینترنتی در حین بازی آزاد است.
  6. مهم: بهترین راهنمای شما در بازی متن سفرنامه است، آن را با دقت بخوانید.
  7. مهم: چون این بازی مکان محور است، بازیکنان باید حتما نظم و مقررات لوکیشن های بازی را رعایت کنند.
  8. مهم: به یاد داشته باشید که بازیکنان کشکول بدون پرداخت ورودی می توانند به لوکیشن های بازی داخل شوند.

موزه مردم شناسی، موزه باستان شناسی و موزه شیخ صفی اردبیل

داشتن روحیه پرسشگر و بازیگوش، توان جسمی برای پیاده روی شهری و یک جفت چشم تیزبین مهمترین چیزاهایی است که برای شرکت در این بازی نیاز دارید.

وسایل مورد نیاز برای بازی: گوشی تلفن همراه با شارژ کامل (به اینترنت و اپلیکیشن واتساپ دسترسی داشته باشد)- هندزفری – پاوربانک (در صورت امکان) – کفش و لباس مناسب پیاده روی شهری – یک بطری آب خنک (اکیدا توصیه می شود).

بازی های محیطی تیمی هستند و نه فردی و برای اولین بار در شمال غرب کشور توسط تیم سیویتاس راه اندازی شده اند. مخاطبین از طریق آدرس وبسایت civitas.ir/k-arg بعد از مطالعه داستان و قوانین بازی برای رزرو ساعت و روز موردنظرشان اقدام می کنند. بازی ها صبح و بعد از ظهر قابل برگزاری است و علاقمندان می توانند با دوستان خود در قالب یک الی سه تیم (هر تیم دو الی چهار نفر) وارد بازی شوند و در شهر به ماجراجویی بپردازند.

برای آشنایی بیشتر با این سبک از بازی، مرحله ی اول از هفت مرحله ی بازی محیطی کشکول رایگان برگزار می شود و بعد از این مرحله بازیکنان تصمیم به انصراف و یا ادامه بازی (با پرداخت هزینه) می گیرند.

هزینه ثبت نام به ازای هر نفر 25 هزار تومان می باشد.

تیمی که رکورد زمانی بهتری داشته باشد برنده اعلام خواهد شد.

به طور میانگین این بازی دو ساعت طول می کشد اما بستگی به میزان سرعت عمل و تیزبینی شما در حل معماها دارد. بهترین رکوردِ این بازی 1 ساعت و 36 دقیقه می باشد.

لذتی که در حین بازی و به چالش کشیدن خودتان می برید و لحظاتی که با دوستانتان در قالب یک بازی هیجان انگیز و در داخل یک سناریوی نیمه واقعی و نیمه تخیلی، سپری می کنید همان جایزه ای است که در حین بازی به شما تقدیم می شود.

درواقع بازی های محیطی تمرکز را نه در هدفِ رسیدن به یک جایزه بلکه بر لذتی که در حین بازی کسب می شود می گذارند.

برای رزرو و کسب اطلاعات بیشتر، با شماره 09148397387 تماس حاصل فرمایید.

قدرت گرفته از سیویتاس؛ مستقر در پارک علم و فناوری اردبیل

[instagram-feed]