اختتامیه لیگ بازی محیطی کشکول در اردبیل

بازی محیطی کشکول

ده ماه گذشته است و ما در این مدت فعالیت های زیادی داشتیم و مهمتر از همه چیزهای زیادی یاد گرفتیم. از تولید محتوای ارزشمند و طراحی وبسایت به دست خودمان گرفته تا یادگیری چیستی و نحوه به کارگیری گیمیفیکیشن در حوزه شهر خلاق و زیست پذیر. چیزی که تنها با ممارست، تحقیق و آزمون و خطا آموختیمش و الان مفتخریم که بگوییم با بازی محیطی کشکول، برای اولین بار در شمال غرب کشور، مباحث شهری را با مکانیک های گیم تلفیق کرده و سناریوهای چند لایه متشکل از سواد شهری، تاریخ، معماری، هیجان، حس مکان و خاطره جمعی نگاشته ایم و شهر را به تجربه ای دلپذیر برای شهروندانش تبدیل کرده ایم.

و چه خوش که اتمام کارهای سناریونویسی و به کارگیری گیمیفیکیشن در تجربه ی چندحسیِ فضاهای شهری همزمان شد با هفته گرامیداشت اردبیل و این فرصت را برای ما به وجود آورد که از بازی محیطی کشکول به عنوان اولین سری از بازی های محیطی u-play رونمایی کنیم. کاری که زمینه ساز تعامل مثبت شهروند و شهر بوده و منجربه توسعه پایدار در بلندمدت می شود.

در هفته ای که گذشت برای اولین بار در شهرمان شاهد ماجراجویی تیم های شجاعی بودیم که خود را به چالش کشیدند و فرصت تجربه یک اتفاق جدید را به خود دادند. افرادی که با شهرشان معاشرت کردند، به پای سخنانش نشستند و با آن دست دادند و با این کار نه تنها خود لذت بردند بلکه برای هویت شهرشان ارزش قائل شدند.

برندگان بازی محیطی کشکول
لیدربرد بازی محیطی کشکول

بعد از گذشت یک هفته و رقابت 7 تیم باهم، اولین سری از رکوردزنی های بازی محیطی کشکول شروع شد و جوایزی که منحصرا برای بازی های این هفته درنظر گرفته شده بود به تیم های اول تا سوم اهدا شد. مراسم اختتامیه و اهدای جوایز بازی محیطی کشکول در آخرین روز از هفته اردبیل، مورخ 11 مرداد 98 در نگارخانه خطایی برگزار شد و به سه گروه آندرومدا (تیم اول)، پارادوکس (تیم دوم)٬ دژاوو(تیم سوم) به ترتیب، هفتصد هزار تومان، پانصد هزار تومان و سیصد هزار اهدا شد.
البته لازم به ذکر است که بازی محیطی کشکول هر روز از سال قابل انجام است، تنها کافیست علاقمندان به صفحه civitas.ir/k-arg مراجعه کرده و بعد از مطالعه اطلاعات، برای روز و ساعت موردنظرشان بازی را رزرو کنند.

برندگان بازی محیطی کشکول
تبم اول: آندرومدا

به یاد داشته باشیم که سرنوشت یک شهر تغییر نمی کند مگر به دست مردمانش و تا زما‌نی که مردم با شهرشان خاطره نسازند و  تعامل نداشته باشند، پیشرفتش چیزی بیش از یک رویای وهم‌آلود نیست.

باشد که جسارت دگرگونه دیدن را داشته باشیم چرا که حیات این شهر در گرو نگاه ما بدان است.

اخبار

بازی محیطی

نگار سلیمانیمشاهده نوشته ها

نگار هستم، فاندر سیویتاس و فارغ التحصیل معماری و طراحی شهری. به پژوهش و نویسندگی خیلی علاقه دارم و سعی می کنم همیشه در حال یادگیری و نوآفرینی باشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code